Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Ramazan Bayramı sonrası İl Özel İdaresi personeliyle bayramlaştı.

Resmi tatilin sona ermesinin ardından Kütahya Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine Vali Ahmet Hamdi Nayir, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreter vekili Murat Koyak, Yol-İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı Ali Okçu, birim müdürleri ve çok sayıda özel idare personeli katıldı.

İl Özel İdaresi bünyesinde çalışan personelle bir araya gelinen bayramlaşma merasiminde konuşan Yol-İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı Ali Okçu, “Ramazan ayının peşinden kutladığımız bayram- şerifinizi ailelerinizle, çocuklarınızla kutlu olsun diyorum. Allah yeni bayramlara erişmemizi nasip etsin” dedi.

“HUZUR ORTAMINI ONLARA BORÇLUYUZ”

İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz konuşmasına şehitlere rahmet dileyerek başladı. Başkan Yılmaz, “Bayramınızı en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Allah hep birlikte daha güzel bayramlara ulaştırsın. Bu vesileyle minnet ve şükran borçlu olduğumuz hem terörle mücadele de hem de 15 Temmuz kalkışmasında şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün bize bu bayram ortamlarını huzur içerisinde yaşamamızı sağlayan nöbetteki tüm güvenlik güçlerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. Aile olarak, bir camia olarak, Kütahya’mıza hizmet götüren işçisiyle, memuruyla büyük bir ekip olarak hepinizin bayramını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BU AİLE DUYGUSUNA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Bayramların birlik ve beraberlik açısından önemine dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, huzur içerisinde bir bayramı geride bırakmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.  Şehitlere rahmet, gazilere sağlık temennisinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bir Ramazan ayı sonrası bayramı huzur iklimi içerisinde, asayişimiz düzgün olarak kutlamanın mutluluğunu yaşadık. Bayramlar büyüğüyle, küçüğüyle bir araya gelinerek kutlandığında değer kazanıyor. Biz de bir aileyiz. Gönül ister ki bu manzarayı bayram içerisinde gerçekleştirebilelim ama kamudaki adet ya bayram öncesinde ya da sonrasında bir araya gelme imkanı sunuyor. Bizler görev alanımız içerisinde çalışanlar olarak gerçekten büyük bir aileyiz. Bu aile duygusunu da kaybetmemiz lazım. Bayramlar aileleri bir araya getiren önemli günler. Bayram sonrasında il özel idaresi olarak sizlerle bir araya gelip en azından sonrasında da olsa huzurlu bir bayram geçirmenin mutluluğunu burada beraber paylaşmış oluyoruz. Temennimiz ülkemiz bu huzur iklimini kaybetmeden ve bu huzur ikliminde emeği geçen şehitlerimizi, gazilerimizi, bayramı da görev başında geçirenleri de hatırlayarak, onlara da minnet duygumuzu ifade ederek nice bayramlara sağlık, sıhhat içerisinde hep birlikte ulaşalım ve üzerimize düşen görevi de yine bu aile duygusu içerisinde, yardımlaşarak, birbirimizin derdini ve sevincini paylaşarak beraberce götürelim. Sizlere ailelerinizle birlikte nice sağlıklı, sıhhatli bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Vali Ahmet Hamdi Nayir beraberinde  İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreter vekili Murat Koyak, Yol-İş Sendikası Kütahya Şube Başkanı Ali Okçu ile birlikte konuşmaların ardından törene katılanların bayramlarını tebrik etti.